Våra politiker i Trelleborg

Många moderater är engagerade i den lokala politiken.
Här är de som leder vårt arbete i de olika nämnderna.

  • Mikael Rubin

    Oppositionsråd
    Kommunstyrelsen
    KSAU
    Kommunfullmäktige
    (Gruppledare)
    Arbetsmarknadsnämnden

    mikael.rubin@trelleborg.se
    0410-734438

  • Göran Gärtner

    Ordförande i M Trelleborg
    Tekniska nämnden
    Kommunfullmäktige

    goran.gaertner@trelleborg.se
    073-3648280

  • Lars Mikkelä

    Bildningsnämnden
    Kommunstyrelsen
    Näringslivsutskottet
    Kommunfullmäktige
    (vice gruppledare)

    lars.mikkela@trelleborg.se
    070-6200150

  • Catharina von Blixen-Finecke

    Socialnämnden

    catharina.blixen-finecke@trelleborg.se
    0411 439 82

  • Lars Raneke

    Samhällsbyggnadsnämnden
    Kulturnämnden

    lars.raneke@trelleborg.se
    0708-262132

  • Carl Knutsson

    Kulturnämnden

    carl.knutsson@trelleborg.se

    0708-179797

  • Fredrik Schlyter

    Servicenämnden

    Tekniska nämnden

    Kommunfullmäktige

    fredrik.schlyter@trelleborg.se

    070-6502122

  • Gunnar Hedin

    Fritidsnämnden
    Kommunfullmäktige

    gunnar.hedin@trelleborg.se
    0705-156963

  • Leif Malmsten

    Revisionen

    leif.malmsten@trelleborg.se

    070-5538182

Tappade uppkopplingen